Daj się zobaczyć, czyli pozycjonowanie z afterweb

Wyobraź sobie, że wchodzisz do ogromnej drogerii. Dodam, że asortyment jest tam różnej jakości, lecz ty szukasz dobrego kremu, z określonym składem i działaniem. Nie znasz jednak jego nazwy i firmy. Umówmy się, że internet ani telefon do przyjaciela nie wchodzi w grę. Chodzisz więc i szukasz, zaglądasz to tu to tam…tracisz czas i ochotę na jakiekolwiek zakupy….

A ten konkretny krem czeka na ciebie, tylko ugrzązł w gąszczu innych specyfików. Po prostu nie był odpowiednio (wy)pozycjonowany, wyeksponowany. I zasłoniło go byle co z mega chemicznym składem lecz podobnym działaniem. Zrezygnowana decydujesz się na zakup tego kosmetyku z gorszym składem i wychodzisz z niejasnym przeczuciem, że mogłaś wybrać lepiej, że ten kosmetyk marzeń był na wyciągnięcie ręki lecz…nie zobaczyłaś go w całej stercie innych.

Podobnie może być z twoją stroną internetową. Mimo świetnych treści i pasji jaką wkładasz w tworzenie swojego miejsca w sieci, utknie gdzieś w czeluściach internetów. Chyba że polubisz się z pozycjonowaniem stron.

Pozycjonowanie z czyli właściwie co?

Spójrzmy na to szerzej – piszesz bloga, zamieszczasz tam zdjęcia. I bez względu na to, czy są to kulinarne majstersztyki, handmadowe cuda, kosmetyczne szczere recenzje czy lifestylowe „dyrdymały”, wkładasz w to całe serducho. Piszesz o rzeczach, które są dla ciebie ważne- o tematach, które są również istotne dla innych….

Jednak podobnie jak ten krem z początku tekstu, tak i twoja strona może zwyczajnie zgubić się wśród miliona innych. I po to właśnie jest pozycjonowanie stron – dzięki odpowiednim działaniom twoja strona będzie lepiej widoczna w wyszukiwarkach a co za tym idzie, jest większa szansa na coraz większą rzeszę czytelników. Proces optymalizacji strony możesz zrobić samemu. Jest to jednak na tyle skomplikowane, że lepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów, takich jak afterweb.pl

Co takiego robią specjaliści?

Rodzaj czynności nie jest tajemnicą- wszak schemat postępowania w każdym przypadku jest podobny. Wybierają słowa kluczowe, przeprowadzają audyt SEO, przygotowują odpowiednie treści, szybko reagują w przypadku zmian w algorytmach, przeprowadzają link building, monitorują, raportują i szybko reagują na działania konkurencji.

Kluczem jednak jest tu wieloletnie doświadczenie, wysoko wykwalifikowana kadra i indywidualne podejście do każdego tematu. Kiedy pracuje się w danej branży długi czas, pewne rzeczy da się bardziej przewidzieć. Sztuką natomiast jest nie stracić świeżości spojrzenia i błysku kreatywności. Ekipa z afterweb z pewnością je ma i dobrze zaopiekuje się twoją stroną.

Zdaję sobie sprawę, że wiąże się to z kosztami. Zastanawiając się nad profesjonalnym pozycjonowaniem swojej strony warto usiąść z ołówkiem w ręku i wszystko dokładnie policzyć. Zarówno koszty, jak i zyski związane z tym działaniem. Jeżeli wyjdzie in plus, nie wahaj się dłużej. Warto.

14 Replies to “Daj się zobaczyć, czyli pozycjonowanie z afterweb”

  1. Mimo wszytko wolę blogiem zająć się sama. Jest mój, wyjątkowy i świetnie sobie radzę. Dobra, dobra już bez ściemy, po prostu mnie nie stać xD ale dobrze wiedzieć, że jest coś takiego 🙂

  2. Świetnie wytłumaczone – dziś internet jest dosłownie zalany wszelkimi stronami, sklepami i blogami, a algorytm wcale nie ułatwia twórcom zadania, więc moim zdaniem warto inwestować w pozycjonowanie 🙂 Od kilku lat zajmuję się działaniami Social Media i choćby w tym segmencie widać kolosalną różnicę!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.