Twoje soczewki czyli…o wzroku słów kilka

Ostatnio napotkałam wyniki badań przeprowadzonych wśród dorosłych Polaków, dotyczące tego, jak często badamy swój wzrok. Przeczytałam i…zrobiłam rachunek sumienia. No bo kiedy ja robiłam sobie badanie wzroku jakieś….4 lata temu. Wyszła mi wtedy mała wada, więc specjalnie się nią nie przejmowałam. Wypadałoby to jednak sprawdzić…

Gdzie zrobić badanie wzroku ?

Oczywiście, że u okulisty. Obecnie również każdy większy salon optyczny, niejako w pakiecie posiada również badanie wzroku. I spokojnie, przeprowadza je lekarz okulista, metodami takimi samymi jak gdybyśmy poszli do specjalisty w najbliższej przychodni. A czasem nawet lepszymi, gdyż nie każda poradnia posiada zaawansowany sprzęt komputerowy.

Okulary czy soczewki?

To jedno z takich pytań, na które nie ma jednej odpowiedzi. Wszystko zależy od Twojego stylu życia, rodzaju aktywności oraz tego, co uważasz za wygodniejsze. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stosować zamiennie soczewki i okulary.

Twoje Soczewki

Nie jest więc odkryciem, że badanie wzroku to pierwszy krok do dobrego widzenia. Zbadaj się w jednym z salonów Twoje Soczewki. Pracują tam specjaliści, którzy swoją merytoryką, wiedzą i doświadczeniem, pomogą we właściwym wyborze.

Oferowane jest tam bowiem…

Badanie wzroku z doborem soczewek kontaktowych – dla wszystkich tych, którzy na codzień wybrali noszenie soczewek. Nie jest przecież tajemnicą, że nie każdy lubi nosić okulary- czasem przeszkadzają, czasem bywają nietwarzowe aż w końcu, czasem jest i tak, że one po protu nie pasują.

Badanie wzroku z doborem szkieł okularowych – to świetne rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy są zdecydowani na okulary. Przyznam, że gdybym musiała już na stałe nosić okulary, ten rodzaj badania byłby zdecydowanie dla mnie.

Oczywiście, decydując się na wizytę w salonie, nie musisz mieć gotowej odpowiedzi na to, co wybrać. Tak jak wcześniej wspomniałam, profesjonalni doradcy z pewnością przedstawią wszystkie za i przeciw, aby razem dokonać sensownego wyboru.

Do rzeczy, które psują Twój wzrok…

prócz tych oczywistych jak długa praca przed komputerem, należy też zwykłe pocieranie oczu. Dlaczego? Jeżeli oczy są zmęczone i przesuszone, pocieranie ich brudnymi palcami może spowodować stan zapalny. Zamiast pocierać, intensywnie mrugaj! Specjaliści zalecają też noszenie okularów przeciwsłonecznych w słoneczny dzień a także stanowczo odradzają oglądanie filmów na telefonach.

Statystycznie każdy dorosły człowiek powinien badać swój wzrok co dwa lata. Taka profilaktyka jest gwarancją, że potencjalne nieprawidłowości będą odpowiednio wcześnie wychwycone, a co za tym idzie, zwiększą się szanse do zminimalizowania problemu. A Ty, kiedy ostatnio badałaś swój wzrok? 


Materiał zewnętrzny

20 Replies to “Twoje soczewki czyli…o wzroku słów kilka”

 1. no wlasnie zamowilam sobie wizyte u optyka…i wstyd powiedziec ale oczy bardzo zaniedbalam mimo ze i z racji wieku i „chorej tarczycy” powinnam to robic mim. raz w roku …

 2. A widzisz, tu mnie nie zaskoczysz, badałam wzrok miesiąc temu. 😉
  Wszystko w porządku było, w listopadzie mam przyjśc się zapisac na nastepną wizytę na kwiecień. Szaleństwo z tymi terminami…

 3. Właśnie wybieram się do okulisty. Do salonu. Bo chyba już muszę powymieniać okulary. Myślę o progresywnych, ale trochę się obawiam, czy dam radę. Co Ty Agnieszko myślisz o takich? Zdaje sobie sprawę, że każdy sam musi dostosować……., ale jestem ciekawa Twojego na ten temat zdania. Pozdrawiam serdecznie. 🙂 .

 4. Ostatnio chciałam zapisać się do okulisty, ale niestety mnie nie zarejestrowano – muszę mieć nowe skierowanie, a wizyta i tak byłaby na październik…

 5. Faktycznie, wzroku nie można zaniedbać, trzeba trzymać rękę na pulsie i reagować w porę. Okulary mam od wielu lat, ale tylko do dali, tzn oglądania tv, czy na zakupy zakładam, żeby ceny lepiej widzieć hahaha…
  Ściskam serdecznie, Agness:)

 6. Ja ostatnio w maju byłam u okulisty w końcu mam moje wymarzone soczewki! 🙂 ogólnie staram się badać wzrok raz w roku i za każdym razem wada jest inna. Pozdrawiam 🙂

 7. W sumie badam mniej więcej co dwa lata. Kiedyś strasznie mi się pogarszał. Teraz na szczęście wada stanęła w miejscu. Noszę okulary, soczewek po prostu nie umiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.