Kilka słów o…kantorze internetowym

Żyjemy w fajnych czasach – możemy podróżować gdzie nam się tylko zapragnie (i nasz budżet to wytrzyma). W większości przypadków kupujemy bilet na samolot, pakujemy się i…lecimy. Pozostaje tylko kwestia wymiany waluty. Zazwyczaj wtedy idziemy do kantoru lub wymieniamy w swoim banku. A gdyby tak spróbować przez…Internet?

Co to właściwie jest kantor internetowy?

Jest to przedsiębiorstwo, którego działalność skupia się na umożliwieniu wymiany waluty w procesie bezgotówkowym, za pomocą elektronicznych kanałów komunikacji. Czyli wchodzimy na daną stronę, taką jak Rkantor.com, logujemy się i za pomocą kilku kliknięć możemy zamienić walutę po korzystnym dla nas kursie. Wpłacamy pieniądze, wymieniamy w kantorze online i…wypłacamy pieniądze. Proste i…skuteczne! A jeżeli np. kurs euro jest dla Ciebie za wysoki i chcesz poczekać – składasz zlecenie oczekujące. Gdy kurs osiągnie taki poziom jaki chcesz – kantor dokona wymiany. I to rozwiązanie zdecydowanie mi się podoba…

Czy wymiana na Rkantor.com jest bezpieczna?

Działalność tego portalu, nadzoruje Komisja Nadzoru Finansowego, a wspiera kapitał dużego banku Raiffeisen POLBANK. Do tego dochodzi nadzór Generalnego Inspektora Informacji Finansowej i wdrożona zaawansowana technologia gwarantująca zabezpieczenia na najwyższym poziomie. No i jeszcze audyt BDO Polska –jednej z największych na świecie firm audytorskich oraz certyfikat Firmy Wiarygodnej Finansowo….sporo tego, prawda?

Dla kogo taki kantor to najlepsze rozwiązanie?

Dla pracujących za granicą – taki portal ułatwia przesyłanie pieniędzy do rodziny w Polsce. Do tego, dzięki współpracy z Raiffeisen Polbank wypłata pieniędzy jest za darmo.

Dla posiadających kredyt w walucie obcej- dzięki temu można zaoszczędzić na wymianie waluty i ustawić indywidualny harmonogram spłaty

Dla właścicieli firmy – im więcej wymieniasz, tym więcej oszczędzasz gdyż firmy mają możliwość wymiany waluty po negocjowanym kursie. I wszystko bez dodatkowych opłat.

Dla turystów – portal gwarantuje wymianę szybko i bezpiecznie. Wymieniasz on-line a wypłacasz w oddziale banku lub bankomatach Euronet w całej Polsce. I to bez użycia karty.

Myślę, że to całkiem ciekawe rozwiązanie – przy przemyślanej transakcji nawet wysoki kurs euro jest niestraszny. Do tego wszystko odbywa się właściwie bezgotówkowo – a kantor jest czynny 24/7 więc to świetna sprawa dla wszystkich zapominalskich. No i wypłata pieniędzy z bankomatu czy przesłanie pieniędzy rodzince przestała być już drogą transakcją.

15 Replies to “Kilka słów o…kantorze internetowym”

  1. O, nie słyszałam jeszcze o takim rozwiązaniu. Ja również myślę, że to ciekawa kwestia i niezwykle wygodna, chociażby właśnie dla turystów. Moją pierwszą wątpliwością, co do tego byłoby; czy jest to aby na pewno bezpieczne? Ale podałaś wiele naprawdę mocnych argumentów, że jednak jest. 🙂 Pozdrawiam serdecznie!

  2. Ja strachliwa jestem i nigdy nie dysponowałam taką gotówką by się odważyć na kantor internetowy.
    Ale może kiedyś i ja się zdecyduję:))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.