Noc i ciemność Agatha Christie

Dzisiaj kulturalny piątek a w nim kryminał. I to jaki! Prawdziwy majstersztyk od niekwestionowanej królowej kryminałów retro. Agatha Christie- to nazwisko gwarantuje fajny kawałek literatury i wieczór albo i dwa z głowy…

O czym to jest….

Na początku tej opowieści poznajemy Michaela – zresztą to on właściwie jest narratorem całej tej opowieści. Jest dorosły, ma wiele planów i marzeń jednak nigdzie nie potrafi zatrzymać się na stałe – ima się różnych prac, wydaje się, że nie ma pomysłu na życie.

Pewnego dnia, w małym angielskim miasteczku spotyka Ellie – delikatną amerykankę, dziedziczkę wielkiej fortuny. Młodzi zakochują się w sobie od pierwszego wejrzenia. Po ślubie kupują posiadłość zwaną „Cygańskie gniazdo”. Robią to mimo ostrzeżeń okolicznych cyganów, straszących ich chorobami i gwałtowną śmiercią. Ta ostatnia przychodzi niespodziewanie, ginie Ellie – a krąg podejrzanych, czyhających na jej pieniądze jest dosyć spory – macocha, wuj, adwokat, dama do towarzystwa a może… no właśnie.

Moja opinia

Ponownie dałam się wkręcić jak dziecko. Ach, jak ja to lubię! Wakacje bez przynajmniej jednego kryminały Agathy Christie to nie prawdziwe wakacje. Czytało się świetnie, wraz z kolejnymi stronami cała misterna konstrukcja kryminalna nabierała tempa aby zaprowadzić nas do finału. Bo o tym, kto zabił niewinną amerykankę, musicie przekonać się sami….

30 Replies to “Noc i ciemność Agatha Christie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.