Czerwone szpilki Wanda Szymanowska

Kulturalny piątek dzisiaj na szpilkach. „Czerwone szpilki” to ostatnia z trylogii obuwniczej Wandy Szymanowskiej. Wcześniejsze „Zielone kalosze” i „Niebieskie sandały” pozwoliły nam całkiem dobrze poznać główną bohaterkę – Tosię. W kolejnej odsłonie wraca i do Polski. I szykuje rewolucję!

A rewolucja ta będzie miała swoje źródło w Ruczaju Dolnym, gdzie…

 wszystkie nieszczęścia małżeńskie wynikały z pijaństwa. Nawet, jeśli który mężczyzna przyjechał z innej miejscowości, żeby się ożenić, a był niepijący, to i tak wkrótce wsiąkł w miejscową zgniliznę.

Nie jest łatwo zmienić sposób myślenia i postępowania, jednak Tośka nie daje za wygraną…

Wolicie siedzieć nieszczęśliwe w czterech ścianach, być na każde zawołanie męża, który i tak ma was w nosie? Cieszą was kartki spadające z kalendarza? Przecież im więcej ich spada, tym mniej waszego czasu zostaje. Nie buntujecie się? Nie macie pretensji o nic? Nie skarżycie się na swój los? No tak! Bo co ludzie powiedzą? Bo to wstyd przyznać się do przegranej? Siedzicie w domu i oglądacie seriale dla zabicia czasu? Nie wolno zabijać czasu, bo to zabijanie siebie! 

Walka o samą siebie to tylko jeden z wątków tej historii. Idealnie wplata się w nią historia Kasi, której w życiu się powiodło…czym wzbudzała niechęć sąsiadów.

Podobnie jak poprzednie części, czytają się lekko, łatwo i przyjemnie. Myślę, że jest to idealna lektura dla zmęczonych i znudzonych codziennością kobiet – pozwala zobaczyć, że w każdej z nas tkwi ogromna siła, tylko musimy ją w sobie odnaleźć. A potem już będzie tylko ciekawiej…

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości Autorki.

 

78 Replies to “Czerwone szpilki Wanda Szymanowska”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.