Noworoczne przesądy

Przed nami ciekawy i pełen zabaw czas – Sylwester! A przełom roku to magiczny czas – oto kilka rad na te nadchodzące dni….oczywiście z lekkim przymrużeniem oka 😉

przesyady noworoczne fajerwerki

Rada 1 – zamknij stary rok – przed 31 grudnia zapłać wszystkie rachunki, długi, oddaj pożyczone rzeczy. Uchronisz się w ten sposób przed nieuczciwymi dłużnikami i nie będziesz przez cały rok cierpieć na brak pieniędzy.

Rada 2 – pozbądź się starych problemów – 31 grudnia spisz na czerwonej kartce wszystkie zmartwienia z ostatnich dwunastu miesięcy a następnie ją spal. Nie oznacza to oczywiście, że problemy samoistnie znikną…;)

Rada 3 – zrób symboliczne miejsce na to, co nowe – przed 1 stycznia wyrzuć wszystko, co się zepsuło, podarło, wyszczerbiło. Dzięki temu oczyścisz przestrzeń wokół siebie.

Rada 4 – w sylwestra nie nakręcaj zegara. Zrób to dopiero po północy, dzięki czemu zapewnisz sobie powodzenie i dobrobyt w Nowym Roku.

Rada 5 – wstrzymaj się z porządkami do 2 stycznia. Jeśli zanadto się pospieszysz, wraz ze śmieciami możesz wyrzucić dobry los który jeszcze nie zdążył się zadomowić.

Rada 6 – gdy wzniesiesz pierwszy noworoczny toast, spójrz w swój kieliszek – duże bąbelki chaotycznie poruszające się zapowiadają rok pełen przygód i romansów, drobne bąbelki zwiastują spokojny czas i zdrowie.

Rada 7 – jeżeli szukasz miłości, po północy uważnie przysłuchuj się prowadzonym dookoła rozmowom. Pierwsze męskie imię, jakie w nich padnie, będzie imieniem twojego przyszłego towarzysza życia.

Rada 8 – zapamiętaj sny z kolejnych dwunastu dni po Nowym Roku. One będą mówić o tym, co wydarzy się w ciągu następnym roku.

Rada 9 – z pogody jaka będzie między Bożym Narodzeniem a świętem Trzech Króli, przewidzisz aurę na cały rok.

Rada 10 – traktuj powyższe rady z lekkim przymrużeniem oka 😉

50 Replies to “Noworoczne przesądy”

 1. No popatrz, a ja zawsze słyszałam, że wygląd bąbelków świadczy o klasie napoju. Inaczej musuje prawdziwy szampan, inaczej Sowietskoje Igristoje.:)) Ale może z tego co się pije, da się wyciągnąć jakiś wniosek – choćby taki, jak nam się aktualnie powodzi:)
  A z pogody właśnie próbowałam wróżyć na barbórkę. Święta Barbara po wodzie, itd…
  No, to już wiesz, jaki to był „lód” w Święta.
  Ech, mocno trzeba mrużyć te oczy…:))))

 2. Wiadomo, że takich przesądów nie ma co traktować poważnie, ale słyszałam o punkcie 1 i w moim domu zawsze się do niego stosowano;) o reszcie nie słyszałam, ale uśmiechnęłam się czytając poszczególne punkty:) Dobrze, że z tymi snami, to nie od dzisiaj, bo miałam okropny koszmar;) hehe
  Pozdrawiam:)

 3. Ile nowych rzeczy się dowiedziałam 🙂 My mamy taka mała tradycję spisywania w Sylwestra swoich marzeń na Nowy rok, a raczej rysowania ich 🙂

 4. Będę się dokładnie przyglądać bąbelkom w kieliszku ;)) I kto dziś nakręca zegary? Te współczesne się raczej ładuje i to codziennie ;))
  Życzę Ci szampańskiej zabawy i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku! :))

 5. Więcej przesądów niż się spodziewałam – u nas się praktykuje zjedzenie dwunastu kulek winogrona zielonego, mają zapewniać szczęście na 12 miesięcy roku. Choć za przesądami nie przepadam – na ten akurat nie narzekam! 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.