Czy kawa jest zdrowa?

Mimo tego, co powtarzają nam wokoło, picie kawy w rozsądnych ilościach wcale nie musi być szkodliwe dla organizmu, ba, może nawet działać na niego zbawiennie!

I nie powiem, to dobra wiadomość, bo ilość wypijanych przeze mnie filiżanek kawy czasem odstaje od normy. Zawarte w kawie polifenole zwalniają procesy starzenia, zapobiegają odkładaniu się cholesterolu w naczyniach krwionośnych i tym samym zmniejszają zagrożenie miażdżycą, zawałem serca i udarem mózgu.
Fajnie, co nie?
Ponadto działają również przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie a także opóźniają rozkład witaminy C w organiźmie. I jeszcze, że prócz krótkofalowych skutków jak ożywienie i poprawa nastroju, regularne picie kawy pozwala zapobiegać groźnym chorobom takim jak cukrzyca typu 2 czy choroba Alzhaimera…

Komu filiżankę kawy? Na zdrowie! (oczwiście;)

5 Replies to “Czy kawa jest zdrowa?”

  1. Dzień zaczynam od kawy, druga kawa obowiązkowo z czekoladą. Fajne wiadomości, więc nic tylko pić kawę, oczywiście w rozsądnych ilościach, tak jak z reszta wszystko.

  2. Kawę lubię, dziś piłam 3 kawy i mogłam pracować wydajnie….
    A Z OKAZJI ŚWIAT ŻYCZĘ TOBIE SAMYCH RADOŚCI, UŚMIECHU, DOBRYCH EMOCJI I CIEPŁA

    1. A ja znowu rzadko czuję takiego „kopa” po kawie. Piję bo…lubię. Dziękuję za życzenia, jestem pewna, że te święta będą fantastyczne:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.