„Wszystko zależy od przyimka”

Fajną książkę ostatnio przeczytałam. Chociaż w tym przypadku nawet nie wypada pisać „fajna”. To raczej interesująca lektura dla wymagającego czytelnika. Czytelnika, który podobnie jak ja, jest wrażliwy językowo i nie może się powstrzymać przed poprawianiem błędów językowych typu „włanczać”, „tutej” i tak dalej.
Spotkało się bowiem trzech wybitnych językoznawców – Bralczyk, Miodek i Markowski – postanowili porozmawiać o współczesnym języku polskim, a żeby nie zagadali się na amen, jako moderatora rozmowy wybrali Jerzego Sosnowskiego. Zapis tych rozmów tworzy przyjemną lekturę o języku polskim – takim, jakiego używamy na co dzień, a może bardziej takim, jakim chcielibyśmy zawsze się posługiwać. Polecam!

 

24 Replies to “„Wszystko zależy od przyimka””

 1. ha, właśnie czytam:)))
  niczego nieoczywistego nie znalazłam, co nie znaczy, że wszystko dla wszystkich jest oczywiste:)) Również dla mnie. Podoba mi się rozdział o zachęcaniu młodzieży do poprawności:))

 2. Wpadnę do mojej biblioteki. Uwielbiam takie historie językowe. W Jedynce PR jest specjalna audycja, nawet można dzwonić Pozdrawiam Agnieszko. 🙂 .

 3. Witaj Agnieszko
  To ciekawa książka, polskiego uczyłam się dawno w liceum a potem już nic…
  A trzeba przypominać sobie o poprawnej polszczyźnie…
  pozdrawiam ciepło

 4. Jeszcze jedno, znam profesora Bralczyka z pracy bo tak wyszło, że i ja pracuje na uczelni, dla studentów jest miły choć wymagający…
  pozdrawiam Agnieszkę ciepło

 5. Jeśli kogoś to interesuje to pewnie ciekawa rzecz. Mi by się nie chciało czytać takiej książki, ale niezależnie od tego wymienionych błędów (i wielu innych, popularnych) nie popełniam :-).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.