przeżywanie matki polki

Co robi matka polka na urlopie wychowawczym (czyli ja), gdy jej latorośl idzie do przedszkola? W pierwszy dzień PRZEŻYWA. Bo chociaż dziecię szło do przedszkola z uśmiechem, chociaż bez problemu wzięło za rękę panią i poszło do swojej sali, to matka polka wychodząc z przedszkola uroniła łzę. I to niejedną. Potem poszła do domu, umyła okna, wyprała, wyprasowała i jakżeby inaczej, wcześniej niż się zadeklarowała na umowie, poszła po swe dziecię. Odebrała je uśmiechnięte.
Co robi matka polka w dzień drugi? Odprowadza Małą do przedszkola i… ze zdziwieniem stwierdza, że ma teraz czas dla SIEBIE. Oczywiście, jest cała lista spraw do nadrobienia, na które nigdy nie było siły, łącznie z przełożonym egzaminem z karnego.
Matka polka jednak wie, że pewne sprawy nie uciekną. Wie również, jak ważne jest delektowanie się małymi chwilami. Zrobiła sobie kawę i…po prostu pije ją w spokoju.
Nie pamięta, kiedy miała na to wolną chwilę… 14 Replies to “przeżywanie matki polki”

 1. Wiele matek nie daje sobie prawo do odpoczynku, choćby chwili dla siebie, a przecież dbając o siebie też jest się dobrą Matką bo więcej można dać dziecku jeśli jest się pełnym energii, wypoczętym, radosnym….
  pozdrawiam serdecznie
  dobrycoach.bloog.pl

 2. U nas było wręcz przeciwnie – ja sobie poradziłam perfekcyjnie z rozłąką z synem, gdyż zdawałam sobie sprawę z faktu, że nie ma innego wyjścia, syn….histeryzował.
  Nigdy nie lubił "niewoli" związanej z takimi miejscami, więc nigdy nie był na żadnych koloniach, zielonej szkole itp. Lubił nieskrępowaną niczym wolność i strasznie mocno przeżywał fakt, że ktoś każe mu kłaść się do łóżka w połowie dnia.
  Brrrrrrrr…jak sobie przypomnę te przeżycia….!

 3. Czasami trzeba odpocząć i pobyć sam na sam z filiżankę kawy 😉 ale ten zryw porządkowy – podziwiam 😉 mi ciągle brakuje chęci na takie szaleństwo 😉

 4. Czasami trzeba odpocząć i pobyć sam na sam z filiżankę kawy 😉 ale ten zryw porządkowy – podziwiam 😉 mi ciągle brakuje chęci na takie szaleństwo 😉

 5. Miałam identycznie, kiedyś…w pierwszy dzień nie mogłam znaleźć sobie miejsca i zamartwiałam się na maksa, a potem zajęłam się nie tylko domem (szalałam z porządkami) ale i sobą. Pamiętam, że poszłam do fryzjera, nie tylko po to, aby podciąć włosy, ale zmienić diametralnie swój, jak to się dziś mówi image 🙂
  Tak trzymaj Aga, szczęśliwa, zrelaksowana mama to i dziecko takież samo 🙂
  Serdeczności 🙂

 6. Dzień przed pierwszym dniem w przedszkolu mojego syna, gdy już byliśmy po trzech dniach zajęć adaptacyjnych podczas których mój Tymek siedział cały czas na moich kolanach i płakał… gdy już wiedział że następnego dnia pójdzie TAM… podczas oglądania wieczorynki nagle… w połowie siedząc pomiędzy nami spojrzał na swoją mamę i zapytał:
  – "Mama!? A ty jutro pracy?"
  – "Tak synku, jutro jestem w pracy"
  potem odwrócił głowę w moją stronę i zapytał:
  – "Tata, ty jutro też pracy?"
  – "Tak Kochanie ja też jutro pracuję"
  wtedy wyprostował głowę w stronę TV i powiedział

  JA BĘDĘ TĘSKNIĆ

  wyszedłem do łazienki i zacząłem płakać… następnego dnia w pracy wszyscy pocieszali ojca-polka, że wszystko będzie ok! Wszystkie moje największe emocje są związane z nim, więc troska jest najbardziej naturalną i właściwą reakcją… 🙂
  Pozdrawiam

 7. Symptomatyczne to było – najpierw okna, potem pranie…
  Chwała Bogu, że się opamiętałaś. To nie Holandia, zresztą tam też to już ściema z tym ciągłym myciem okien :))
  Gratulacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.