W tym szaleństwie jest dochodowa metoda

Nie wiem, kto wpadł na ten pomysł, ale musiał być szaleńcem…szaleńcem, który szybko wyczuł rynek i zarobił krocie. A w ślad za nim poszło wielu innych. Bo jak racjonalnie i logicznie wytłumaczyć fakt, że na Krecie, wyspie gdzie temperatura w ciągu roku nie spada poniżej 15 stopni, tak świetnie prosperują sklepy sprzedające….futra?
Takim „zagłębiem futrzarskim” jest miejscowość Hersonissos – jadąc drogą, mijaliśmy kilka wielkich salonów. Jak się okazuje, na niewielkim odcinku starej Drogi Narodowej działa ponad 20 takich sklepów i wciąż powstają nowe. W tym szaleństwie jest jednak metoda – na trop naprowadzają mnie napisy na sklepach pisane cyrylicą. Klientami bowiem są rosyjscy turyści. A według zapewnień sprzedawców, mogą kupić najlepsze futra na świecie za mniej niż połowę ceny. 

Różne można przywieźć pamiątki z wakacji – oliwę, ceramikę albo…futro;) 


8 Replies to “W tym szaleństwie jest dochodowa metoda”

  1. Przypomniała mi się opowieść przyjaciółki, która w latach 80-tych często odwiedzała swoich bardzo zamożnych przyjaciół we Francji, gdzie na kolację panie obowiązkowo zakładały norki. I to nie w zimie, wystarczył nieco chłodniejszy dzień. Bez norek ani rusz nie szło iść do eleganckiego lokalu, więc moja przyjaciółka przeżywała frustrację.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.