poskładane że aż…

Czy wiecie że dzisiaj jest Światowy Dzień Origami? Też nie wiedziałam…Ta fantastyczna i wciągająca sztuka składania papieru swoje korzenie ma w Chinach, jednak do perfekcji doprowadzili ją Japończycy. Początkowo z papieru tworzono jedynie dekoracje na ceremonie religijne, później rozpowszechniła się wśród wszystkich. Do dzisiaj uczniowie japońskich szkół podstawowych uczą się origami, aby lepiej poznać podstawy geometrii i myślenia przestrzennego. Z założenia  powinno się składać z jednego kawałka papieru, lecz jedna z odmian origami odchodzi od tej teorii – dopuszczając więcej elementów, tworząc tym samym wspaniałe kształty.
Z własnego doświadczenia wiem, że aby stworzyć prawdziwe dzieła sztuki, potrzeba bardzo, bardzo dużo cierpliwości, której mi niestety brakuje…a można stworzyć takie piękne rzeczy, zresztą, zobaczcie sami:


all-that-is-intresting.com


 papercraftcentral.net

en.paperblog.com

funnymama.com

funiacs.com


origamilove.blogspot.comhfloranext.com


Origami jednak nie wszystkim pasuje…

ladygaga.wikia.com

designcatwalk.com

21 Replies to “poskładane że aż…”

 1. Origami to rewelacyjna sztuka składania papieru. Kiedy miałam dziecko w wieku szkolnym siedzieliśmy godzinami nad kartkami papieru i czarowaliśmy różne piękne rzeczy. Uwielbiałam tą zabawę, pochłaniała mnie bez reszty.
  Polecam wszystkim mamom na długie wieczory z dziećmi.
  Pozdrawiam bardzo cieplutko:-)

 2. Szkoda, że jetem totalnie niezręczna ;/
  Mam dziurawe ręce, brzydki charakter pisma, nie umiem rysować… Mogłabym chociaż umieć origami robić, a ja mam problem nawet ze zwykłym samolocikiem (bo trzeba dokładnie odmierzyć ;D ). Zawsze też zastanawiałam się, jak ci ludzie to wymyślają, bo w internecie instrukcji na takie dzieła jak to pierwsze nie widziałam. To chyba trzeba mieć wszystko rozplanowane, tu zagiąć, tu przełożyć… Ludzi są niesamowici. 😉

 3. Witam serdecznie
  Ale piękne rzeczy można stworzyć z papieru A ważna jest jeszcze jedna rzecz przy robieniu orgiami przestajemy rozmyślać o problemach i staje się to miłą chwilą relaksu…
  pozdrawiam
  dobrycoach.bloog.pl

 4. W swoim kalendarzu dni innych nie zauważyłam czegoś takiego jak dzień orgiami… coś im umknęło.
  ja nie potrafie ciekawie złożyć serwetek a tu proszę… sukienki, bukiety koty… talent i cierpliwość.
  moim faworytem jest biała sukienka… mistrzostwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.