Zadbaj o siebie naturalnie!

Ostatni czas pokazał, że jedyne co mamy najcenniejszego to zdrowie i wewnętrzny spokój. Bez tych dwóch aspektów właściwie wszystko się sypie. I nie pomogą nawet wszystkie pieniądze świata. Statystyki mówią, że konsumenci coraz częściej sięgają po naturalne środki do utrzymania odpowiedniej odporności. Jak to wygląda w wersji hinduskiej?

Ajurweda

W tym jednym słowie zamyka się około 5 000 lat indyjskiej nauki nad ludzkim ciałem i umysłem. Słusznie wychodzą z założenia, że bez balansu między tymi dwoma aspektami naszego istnienia, nie ma mowy o prawdziwym zdrowiu. Ajurweda opiera się o właściwą dietę, masaże oraz terapię olejami. Nie ma jednej, konkretnej metody, bo każda z nas ma inne potrzeby. Co więcej, zastosowana technika może, a nawet musi się zmienić, jeżeli zmianie ulega nasz tryb życia. 

Podejście całościowe

Przypomnij sobie, jak ostatnio zdenerwowałaś się czymś mocno. Czy odczułaś to jakoś w swoim ciele? Spocone dłonie, ściśnięte gardło a może wielki ciężar na żołądku? A gdy byłaś szczęśliwa, zapewne motyle w brzuchu szalały! To dowód, że to co dzieje się z naszymi emocjami, ma konkretny wpływ na stan naszego ciała. Jeżeli kłębimy w nich złe emocje, one prędzej czy później nas…”zjedzą”. 

Z drugiej strony, jeżeli zapomniałaś już co to aktywność fizyczna i nawet wchodzenie po schodach robi się problemem, twoje myśli i nastawienie do życia również nie będzie za pozytywne. Między stanem ducha a ciała musi istnieć równowaga. Co jednak zrobić, aby o nią dbać? Jedni nazywają to zdrowym trybem życia, inni, filozofią a jeszcze inni – zwykłą, higieniczną codziennością. Hindusi nazwali to właśnie ajurwedą. 

Sprawdzone miejsce

W internecie znajdziesz sporo sklepów reklamujących produkty utrzymane w ajurwedyjskim duchu. Jednym z nich jest https://devaharmony.com/pl/ gdzie w jednym miejscu znajdziesz nie tylko szeroką gamę produktów, ale i liczne artykuły edukacyjne i wspierające. Mówiąc „produkty” mam na myśli zarówno produkty spożywcze, jak i kosmetyki oraz fachową literaturę. Jeżeli jesteś zainteresowana tematem ajurwedy, to bardzo dobry adres aby rozpocząć swoją przygodę z tą dziedziną medycyny naturalnej.