Jak przygotować sprzęt fotograficzny do podróży

Jeżeli wybierasz się na wakacje lub w zagraniczną podróż, w którą zamierzasz zabrać aparat, to warto odpowiednio przygotować się do tego przedsięwzięcia. Jeśli planujesz zrobić niepowtarzalne sesje na łonie natury, to należy przemyśleć jaki rodzaj fotografii chcemy wykonać, gdzie i kiedy tzn. nocą, czy w ciągu dnia. Warto również nastawić się na różne warunki pogodowe i zewnętrzne okoliczności tak, aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów. Sprzęt fotograficzny jest niezwykle wrażliwy. Dlatego też właściwe zabezpieczenie aparatu i akcesoriów jest po prostu niezbędne, aby zapobiec ich uszkodzeniu.

Jak zadbać o sprzęt w podróży?

 

Oto kilka prostych wskazówek:

  • Przed spakowaniem aparatu warto zadbać o jego optykę. Aby uniknąć niechcianych plam i przebarwień na zdjęciach należy pamiętać o wyczyszczeniu wizjera oraz ekranu LCD. Brudny obiektyw może przysporzyć nam wiele niepotrzebnej pracy przy obróbce zdjęć, a wystarczy go po prostu przetrzeć.

 

  • Jeżeli zdecydowałeś się na podróż samolotem, to nie powinieneś sprzętu fotograficznego pakować do bagażu zasadniczego, tylko warto trzymać go przy sobie. Wiadomą rzeczą jest, że akcesoria fotograficzne nie są tanie, a za to bardzo łatwe do uszkodzenia. Dlatego też nie powinniśmy ryzykować.

 

  • Aby bezpiecznie przewieźć wrażliwy sprzęt, należy również zaopatrzyć się w odpowiednią torbę lub plecak, który będzie stanowił dodatkową ochronę przed uszkodzeniem. Jeśli jesteś osobą aktywną, lubisz chodzić po górach lub innych wymagających terenach, to zdecyduj się na wygodny plecak. Taki wybór zapewnia komfort oraz swobodę ruchu.

 

  • Natomiast, jeżeli lubisz mieć wszystko pod ręką, to zdecyduj się na torbę na ramię z regulowanym paskiem oraz z wieloma przegrodami na aparat, obiektywy, filtry itp.

 

  • Z kolei, jeżeli chcesz zabezpieczyć sprzęt przed piaskiem i wilgocią, to zdecyduj się na nieprzepuszczające pyłu, ani wilgoci obudowy i worki. Pozwolą Ci one zabezpieczyć Twój sprzęt przed niesprzyjającą aurą. Taka ochrona pomoże w uniknięciu nieprzyjemnych niespodzianek i bez żadnych przeszkód będziesz mógł cieszyć się fotograficzną pasją, nawet w trudnych warunkach.

 

Jeżeli udało się nam uchwycić naprawdę niesamowite momenty, to warto zamienić cyfrowe pliki na piękne, papierowe fotografie. Najwygodniejszą i najszybszą opcją jest wywoływanie zdjęć online. Dzięki tej nowoczesnej usłudze możesz bez wychodzenia z domu oraz bez zbędnych formalności zamówić odbitki i cieszyć się nimi nawet w ciągu 24h. W internetowym fotolabie fotocentrum możesz w bardzo atrakcyjnych cenach zamówić odbitki oraz wysokiej jakości fotogadżety. Polecamy!