Najlepszym przyjacielem jest… (cz. 2)

Jakiś czas temu pisałam o wpływie planet na przyjaźń między znakami zodiaku. Ciekawych, jak zachowuje się zodiakalny Baran, Bliźnięta, Byk, Rak, Lew i Panna, odsyłam tu . Dzisiaj pora na charakterystykę pozostałych znaków… oczywiście z lekkim przymrużeniem oka!

Koziorożec – co tu dużo mówić, sam jest swoim najlepszym przyjacielem. Nie szuka na siłę bratniej duszy, co więcej, możesz nawet nie wiedzieć, że uważa Cię za swojego przyjaciela. Nie lubi wynurzeń i wielkich słów. Jeżeli na jakiś czas zniknie i nie daje znaku życia, aby po kilku latach ni z tego ni z owego odezwać się, nie przejmuj się – to norma. Bo mimo tego długiego czasu czujesz, że nic się między wami nie zmieniło. Jest jak skała, na której zawsze możesz się oprzeć i zaufać mu w stu procentach. Nigdy nie rzuca słów na wiatr.

Waga – nie umie żyć bez przyjaciół, bo…w ich oczach musi się przeglądać. Skąd niby ma wiedzieć, że jest dość mądra, ciekawa i atrakcyjna? Potrafi przyjaźnić się z każdym, nawet jeżeli ma inne zdanie, nie powie Ci tego, nie chcąc cię urazić. Zrobi co może, aby uniknąć kłótni. Jest doskonałym spoiwem w większych grupach, gdzie dba o atmosferę, rozładowując potencjalne napięcia.

Strzelec – jest otwarty i spontaniczny, świadom tego, że nic nie trwa wiecznie. Nie potrafi kręcić, kombinować, i snuć intryg. Można mieć więc pewność, że nigdy nie okłamie i nie wystawi do wiatru. Czasem bezmyślnie popełnia gafę za gafą, ale trudno jest się na niego gniewać.

Skorpion  – jest bardzo wybredny w wyborze przyjaciół. Należy mu zaimponować odwagą i siłą charakteru. Warto się jednak postarać, bo z nim nie zginiesz. Możesz mu powierzyć największy sekret, ale nie licz że opowie coś o sobie – jest bardzo skryty. Więcej słucha niż mówi. Jest wiernym i niezawodnym przyjacielem. Będzie przy tobie dokładnie wtedy, gdy najbardziej go potrzebujesz. Ale żeby nie było tak słodko, bywa, że w złości wypomni ci sprawę sprzed wielu lat.

Wodnik – jest bardzo towarzyski i otwarty na nowe znajomości. Nie ma uprzedzeń, nie interesuje go pochodzenie, urodzenie, kolor skóry czy wyznanie, lecz wyłącznie to z jakim człowiekiem ma do czynienia. Chętnie otacza się ludźmi, przyjaźni się z całym światem. Jednak, nikt tak naprawdę go nie rozumie. Jeżeli masz za przyjaciela zodiakalnego Wodnika, doceń to, bo masz naprawdę nietuzinkowego przyjaciela.

Ryby – przy wyborze przyjaciół kierują się intuicją. Od razu czuje, czy łączy go z kimś duchowa więź. Choć jest gotów na wiele poświęceń, rzadko daje się wykorzystywać. Bezbłędnie wyczuwa nastroje, lgnie do silniejszych jednostek.

Wiadomo, astrologia jedno, a życie pokazuje i tak swoje… sprawdziło się Wam coś?

 

21 Replies to “Najlepszym przyjacielem jest… (cz. 2)”

  1. Powiem Ci, że coś w tym jest…. Sam jestem Skorpionem i mam w rodzinie Koziorożca 🙂 Jest sporo prawdy w tych charakterystykach.

    Lecę teraz do 1 części, bo Lew, Byk i Rak też u mnie są 😉

    1. tak jak wcześniej pisałam – taką charakterystykę należy traktować z dużym przymrużeniem oka;)

  2. Ja jestem zodiakalna wagą i w pewnym sensie zgadza się to co napisałaś, ale nie do końca 🙂 Jeśli mam inne zdanie to powiem o tym, ale staram się to zrobić taktownie żeby nie urazić 🙂

  3. Trudno właściwie zając jakieś stanowisko, gdy nie zna się osób ze wszystkich znaków lub raczej nie wiemy, kto ma jaki znak zodiaku…

  4. Staram się być wierna w przyjaźni, tylko czasy nastały takie, że ludzie znikają bez powodu… No to za nimi nie gonię, bo w przyjaźni przymusu nie ma. Na szczęście stara gwardia się jakoś trzyma, a dzięki np. blogowaniu przybyło trochę nowych. I to wystarcza. Reszta to tylko znajomi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.