Z okazji nadchodzących Świąt….

Z okazji nadchodzących Świąt…. nieeee to brzmi, jakbym mówiła o rocznicy ślubu czy o szkolnej akademii z okazji powstania listopadowego.
to może inaczej… Zdrowych, spokojnych, wesołych… tylko o co chodzi z tym wyrażeniem „zdrowych” – czyli co – żeby katarku nie było, żeby nie jeść za dużo, bo brzuch będzie bolał, a może żeby wszystkie kalorie poszły w cycki! hmmm mam wrażenie, że odbiegam od tematu przewodniego, jakim jest Boże Narodzenie.
Niech to będą święta niskich cen! – przeczytałam na jednym z billboardów – zbiło mnie to lekko z tropu – niska cena kojarzy mi się z bylejakością i z tym, że nie trzeba się starać, bo po co?
I na koniec jeszcze jeden irytujący mnie smaczek z życzeń – te życzenia od wszystkich dla wszystkich. A co mówiła babcia z jednej z reklam preparatu na wybielanie? Jak jest do wszystkiego, to jest do niczego….

Z tymi życzeniami to nie jest jednak taka prosta sprawa…

Życzę Wam, aby te nadchodzące Święta były Waszym czasem. Bez względu na to, czy spędzicie go samotnie nad kubkiem kawy i dobrą książką, czy w gronie rodziny i przyjaciół – życzę Wam poczucia, że jesteście tu, gdzie dokładnie chcieliście być i że nie robicie niczego na siłę.

i na koniec tak mi się zrymowało…
Bóg się rodzi!
nic nie szkodzi
i tak Polakom nie dogodzi…. ;]  

8 Replies to “Z okazji nadchodzących Świąt….”

 1. I to są bardzo ładne życzenia:)) Dlaczego sama na nie nie wpadłam? 🙁
  Tobie też Agnieszko, samych cudownych chwil z maleńką i jej współautorem:)

 2. zawsze mnie denerwuje zwrot "zdrowych świąt" – żeby ktoś na te 2 dni nie zachorował i tak jak piszesz kataru czy bólu brzucha nie dostał. Nie znoszę.
  To ja pojadę tak antykryzysowo już z życzeniami na Nowy Rok:
  "Niech nam Nowy Rok przyniesie
  monet całą kieszeń,
  złota i pieniędzy by nie było w domu nędzy,
  niech bogaty każdy będzie,
  niech dostatek gości wszędzie"
  Do siego Roku!
  I udanych Świąt!!!

 3. Ciekawe, wszyscy życzą sobie świąt zdrowych, spokojnych i wesołych, a tymczasem …… są to najbardziej niezdrowe święta pod względem kulinarnym, bardzo nerwowe,a czy wesołe ……. często nie za bardzo. Pozdrawiam i życzę świąt komfortowych

 4. Jakich Życzeń bym nie wymyśliła i tak najważniejsze jest aby były szczere i się spełniły! A JA ŻYCZĘ CI WYMARZONYCH ŚWIĄT BEZ POŚPIECHU, HAŁASU, KRZYKÓW RODZINNYCH 9CHYBA ŻE ZE SZCZĘŚCIA) BEZ SWARÓW I FOCHÓW, RADOŚCI I MIŁOŚCI W TOWARZYSTWIE WYMARZONEJ OSOBY, pozdrawiam serdecznie
  jadwiga

 5. ,,Niech Ci wszystko smakuje i nic się nie pruje" – takie dostałam życzenia ja osobiście i przyznam że się wzruszyłam . Stan wzruszenia wywołany jest troską o mnie i co najważniejsze nie tuzinkowo oklepane .

  zatem ja życzę : niesamowicie optymistycznych , wspaniale leniwych i niechaj u Twego boku zajmą miejsca ci wybrani przez Ciebie …Gryzmolinda vel Dośka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.